ליווי עסקי

ליווי עסקי הוא חלק בלתי נפרד מתוך תהליך ייעוץ עסקי, הליווי יאפשר לכם לקבל תמיד עזרה וייעוץ מצד אנשי מקצוע שיסייעו לכם לשמור על העסק. השינויים בעולם העסקי הם לא פשוטים, ומבלי לשים לב אתם עוד עלולים למצוא את עצמכם במצב שבו העסק המצליח – עושה צעדים לאחור. כדי שלא תגיעו למצב הזה אתם תהיו מוכרחים לקבל עזרה וליווי צמוד.

עליכם לקחת בחשבון כי העולם העסקי משתדרג באופן קבוע, ואתם צריכים תמיד להיות בראש הפירמידה. אתם לא יכולים לאפשר לעצמכם מצב שבו העסק ידשדש מאחור, כי אז יהיה לכם מאוד קשה לחזור לקדמת הבמה. רק בעזרת ליווי עסקי צמוד ומקצועי, אתם תוכלו להיות בטוחים שאתם עם היד על הדופק – והעסק שלכם מתאים את עצמו בכל פעם למצב בשטח.

מהם ההבדלים בין ליווי עסקי ובין ייעוץ עסקי?

הרבה מאוד בעלי עסקים קטנים נוטים לחשוב כי יועץ עסקי הוא לא איש מקצוע שיכול לעזור להם, במחשבה הוא יכול לסייע רק לעסקים גדולים ולחברות ענק. אך בפועל ייעוץ עסקי יכול להיות אפקטיבי לעסקים בכל גודל, לא משנה אם מדובר על עסקים גדולים או על עסקים קטנים – כל אחד יוכל לקבל את התרומה הנדרשת מהייעוץ.

מה שהופך את הייעוץ להיות יעיל לכל סוגי העסקים זוהי העובדה שהוא מותאם אישית לכל עסק. לא מדובר על תוכנית ספציפית שאותה מחברים לעסק שלכם, אלא על תוכנית ייעודית שבונים במיוחד עבורכם. לפיכך היא תהיה יעילה לכל עסק באשר הוא, ולא משנה בדיוק מה הגודל שלו.

האם ליווי עסקי רלוונטי גם לעסקים קטנים?

לא מעט בעלי עסקים קטנים מוצאים את עצמם בין הפטיש לסדן, שכן הם לא בטוחים שהם צריכים לקבל ליווי לעסק. אז האם עסקים קטנים באמת צריכים את השירות הזה? הדעות אינן חד משמעיות, וזה בעיקר משתנה בהתאם לסוג העסק שיש ברשותכם. אם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים לנפץ את תקרת הזכוכית הליווי העסקי יכול להיות קריטי במיוחד.

אם אתם מרגישים שאתם נמצאים בשלב שבו אתם כן משפרים את העסק ומתחילים לבנות את האסטרטגיה העסקית – אתם יכולים לוותר על ליווי עסקי. אם אתם לא בטוחים מה הכי נכון עבורכם, תמיד תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע שיספקו לכם את כל התשובות האפשריות, תשובות שיהיו נכונות לעסק שלכם.

מה עדיף - ליווי עסקי או ייעוץ עסקי?

זוהי אולי אחת מהשאלות החשובות ביותר שכל בעל עסק ישאל את עצמו, איך אפשר לבחור את השירות הנכון ביותר? אז ההחלטה בין שתי האפשרויות האלה צריכה להיעשות בהתאם לצרכים הנקודתיים של העסק שלכם. אתם לא צריכים להסתכל על השכנים שלכם, אתם צריכים להסתכל רק על המצב שבו אתם נמצאים.

אם אתם מרגישים שאתם צריכים ליווי קבוע ומקיף אז כמובן שהבחירה הכי נכונה עבורכם תהיה לבחור בליווי עסקי. כך תוכלו לעבוד עם יועץ עסקי שילווה אתכם לכל אורך הדרך, ויענה לכם על כל השאלות שמעסיקות אתכם.

אם אתם מרגישים שאתם צריכים עזרה נקודתית במקרה הזה הבחירה הנכונה ביותר עבורכם תהיה לבחור בייעוץ עסקי. כך אתם תוכלו להתעסק בנושאים ספציפיים, ואחר כך להמשיך כל הדרך לבד בדיוק כמו שעשיתם עד היום.

 

איך לבחור את היועץ העסקי שהכי מתאים לכם?

ראשית עוד לפני שאתם בוחנים את הרזומה של היועץ העסקי, אתם צריכים לבחון את מידת האינטראקציה בניכם. בין אם תרצו בכך ובין אם לא, אתם צריכים לשמור על רמת אינטראקציה גבוהה עם היועץ העסקי. ליווי עסקי על ידי יועץ יתבצע בעזרת שיחות קבועות, ולכן אתם צריכים להרגיש בנוח לשתף ולשמוע מה יש לצד השני להגיד. ללא שיתוף פעולה בין כל הצדדים, הליווי העסקי יהיה פשוט כישלון אחד גדול.

לאחר מכן אתם תוכלו לבחון את הרזומה ואת הניסיון שאיתו מגיע היועץ העסקי. בכדי שלא תעמידו את עצמכם בסיטואציה בעייתית, מוטב שתבחרו באיש מקצוע שאתם בוטחים בו לחלוטין – איש מקצוע עם רזומה עשיר. ככל שהרזומה יהיה יותר מרשים, כך אתם תוכלו לסמוך עליו יותר – ותוכלו לשתף אותו בהרבה מאוד דברים ונושאים שמעסיקים אתכם.