ייעוץ עסקי - לקחת את העסק צעד קדימה

ללא מעט אנשים בישראל יש עסק, לא משנה אם מדובר על עסק גדול עם אלפי לקוחות או על עסק קטן עם מאות לקוחות. אך הרבה מאוד אנשים אינם מצליחים לממש את הפוטנציאל העסקי שיש לעסק, והם מוצאים את עצמם מדשדשים במקום. בשלב כזה רוב האנשים יעדיפו לסגור את העסק ולבצע חישוב מסלול מחדש, אך אולי דווקא ייעוץ עסקי זה הפתרון?

הרבה מאוד בעלי עסקים אוהבים להשאיר את השליטה בידיים שלהם, אך בשלב מסוים הם עשויים להבין כי לא עומדים לרשותם הכלים הדרושים לבצע את המשימה. לא עומדים לרשותם הכלים הדרושים על מנת לעשות את קפיצת המדרגה הנחוצה, אותה קפיצת מדרגה שתסייע לעסק לממש את מלוא הפוטנציאל שלו. בשלב הזה במקום לקחת צעד לאחור, אתם תוכלו לעשות החלטות קצת יותר נבונות.

האם ייעוץ עסקי רלוונטי לעסקים גדולים וקטנים?

הרבה מאוד בעלי עסקים קטנים נוטים לחשוב כי יועץ עסקי הוא לא איש מקצוע שיכול לעזור להם, במחשבה הוא יכול לסייע רק לעסקים גדולים ולחברות ענק. אך בפועל ייעוץ עסקי יכול להיות אפקטיבי לעסקים בכל גודל, לא משנה אם מדובר על עסקים גדולים או על עסקים קטנים – כל אחד יוכל לקבל את התרומה הנדרשת מהייעוץ.

מה שהופך את הייעוץ להיות יעיל לכל סוגי העסקים זוהי העובדה שהוא מותאם אישית לכל עסק. לא מדובר על תוכנית ספציפית שאותה מחברים לעסק שלכם, אלא על תוכנית ייעודית שבונים במיוחד עבורכם. לפיכך היא תהיה יעילה לכל עסק באשר הוא, ולא משנה בדיוק מה הגודל שלו.

מה הזמן האידיאלי לקבל ייעוץ עסקי?

אין נקודת זמן ספציפית שבה יהיה הכי נכון לקבל ייעוץ של איש מקצוע מנוסה. ברוב המקרים מכיוון שמדובר על העסק שלכם, אתם תדעו מה הזמן הנכון מבלי שתצטרכו לחשוב על כך יותר מידיי. אתם תבינו שאתם לבד לא מצליחים למצוא את הפתרונות, וככל הנראה הגיע הזמן שבו איש מקצוע אחר עם מחשבות שונות יבחן את המצב.

ברוב המקרים זה יגיע כאשר אתם מקימים עסק חדש ולא מצליחים להביא אותו למצב שבו הוא מממש את מלוא הפוטנציאל שבו. מקרה נוסף הוא מקרה שכבר יש לכם עסק קיים, אך אתם רואים ירידה חדה בהכנסות ובמכירות – ולא משנה מה אתם עושים או מה אתם מנסים לעשות העקומה איננה מתיישרת.

כיצד מתבצע ייעוץ מקצועי לעסק?

על מנת שתוכלו לדעת בדיוק מה מצפה לכם, אתם צריכים לקבל הסבר מקיף על איך מתבצע ייעוץ עסקי. כך תוכלו להכין את עצמכם לקראת התהליך בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר, בכל זאת מדובר על ההצלחה העסקית שלכם.

בשלב הראשון אתם נדרשים לספק לאיש המקצוע את כל המסמכים והדוחות על ההתנהלות העסקית שלכם בשנים האחרונות. אותו איש מקצוע יושב לנתח את הדוחות, ולהבין בדיוק מה הביא איתה למצב שבו אתם נמצאים היום.

בשלב השני אתם תקבלו הסבר מקיף על המצב שבו אתם נמצאים, וכמובן יעמידו לרשותכם כלים שונים על מנת לצאת מהמצב – ולהפוך את הקערה על פיה.

בשלב השלישי תקבלו סיכום מקיף של הנקודה שבה התחלתם את התהליך ועד הנקודה שבה אתם נמצאים היום – כך תוכלו לראות את התרומה של הייעוץ עסקי וכיצד הוא שיפר את המצב.

 

 

האם זה משתלם לבצע ייעוץ עסקי לעסק?

מנקודת המבט הראשונה אתם בוודאי חושבים לעצמכם כי מדובר על הוצאה כספית שאולי לא תוכלו להרשות אותה לעצמכם באותו השלב. אך אם אתם לא תסתכלו קדימה, יהיה לכם קשה מאוד להוציא את העסק מהמצב שנקלעתם אליו היום. באופן מוכח ייעוץ עסקי היא הפעולה עם התשואה הגבוהה ביותר שתוכלו להשיג כאשר תסתכלו על התמונה הכוללת.

אומנם בשלב הראשון אתם צריכים להכניס את היד אל תוך הכיס ולשלם לאיש מקצוע מנוסה שילווה אתכם צעד אחר צעד. אך לאחר מכן אתם תוכלו לדעת בדיוק היכן אתם לא פועלים בצורה נכונה, וכמובן לתקן את המצב – כך שתוכלו להחזיר את העסק שלכם למסלול התקין. במצב כזה אתם תוכלו לכסות במהירות את כל ההוצאות על הליווי העסקי, ותביאו את עצמכם למצב של רווח נקי.